CIOT jaarverslag 2014

Meer dan 2miljoen aanvragen persoonsgegevens IP-adressen en telefoonnummers

Meer dan 2miljoen aanvragen persoonsgegevens IP-adressen en telefoonnummers

Donderdag werd het Centraal Informatiepunt Onderzoek Telecommunicatie (CIOT) Jaarverslag 2014 gepubliceerd. Volgens het Jaarverslag CIOT 2014 zijn er vorig jaar meer dan 2 miljoen aanvragen geweest naar telecommunicatiegegevens. Net zoals vorig jaar zet de lichte daling in aanvragen voort.

Een aanvraag kan gedaan worden om bijvoorbeeld de eigenaar of gebruiker van een IP-adres te achterhalen. CIOT verzorgt de opvraag van persoonsgegevens voor overheidsdiensten zoals politie, belastingdienst en inspectiediensten. Deze instanties kunnen via het CIOT opvragen wie er op welk moment gebruik maakte van een IP-adres. Met deze gegevens kunnen internetgebruikers opgespoord worden.

In 2013 werd er ongeveer 2,08 miljoen keer verzocht om persoonsgegevens zoals de eigenaar van een telefoonnummer of IP-adres. 88% van alle verzoeken kreeg antwoord met daarin de opgevraagde persoonsgegevens.

Kanttekening: In één enkel verzoek om data kunnen meerdere opvragingen gedaan worden. Bijvoorbeeld: Één enkele opvraag kan een verzoek zijn om de persoonsgegevens van zowel telefoonnummer én IP-adres van een persoon. Daarom is het aantal informatievragen aan het CIOT hoger dan het aantal verzoeken. In dit geval zijn er 3,36 miljoen antwoorden afgegeven door het CIOT.

Download CIOT jaarverslag 2014

Totaal overzicht CIOT aanvragen 2014

HitrateVragenHitsNo-hitsAntwoorden
88,102.079.5951.832.151247.4443.356.262

Totaal overzicht CIOT aanvragen 2014 per BOID

BIODVragenHitsNo-hitsAntwoorden
112 – centrale1.088990981.015
Belastingdienst / FIOD *32.98226.6246.35876.736
Inspectie SZW / Directie Opsporing **8.5457.5141.03112.753
Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ)6515
Koninklijke Marechaussee (KMAR)23.10219.3773.72526.004
Landelijk Parket1.081880201931
Nationale politie eenheid Amsterdam253.694222.30131.393471.907
Nationale politie eenheid Den Haag314.442276.53537.907315.993
Nationale politie eenheid Limburg143.629133.10310.526146.530
Nationale politie eenheid Midden-Nederland162.712144.53718.175207.394
Nationale politie eenheid Noord-Holland111.49697.46114.035111.167
Nationale politie eenheid Noord-Nederland81.05170.96710.08481.708
Nationale politie eenheid Oost-Brabant118.381102.52115.860116.043
Nationale politie eenheid Oost-Nederland412.679366.69945.9801.151.974
Nationale politie eenheid Rotterdam202.578177.12025.458199.176
Nationale politie eenheid Zeeland / West-Brabant110.83896.53314.305115.470
Nationale politie landelijke eenheid64.25955.2988.96171.257
Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA-IOD)1.6861.5401462.714
Rijksrecherche35.34632.1463.200247.485

Rechtsgrondslag verzoeken om informatie

RechtsgrondslagenVragenHitsNo-hitsAntwoorden
TW 11.101.088990981.015
WvS 126ii1513214
WvS 126n1.480.5271.303.877176.6501.564.327
WvS 126na592.966523.03869.9281.785.224
WvS 126u4.3973.7406575.082
WvS 126ua36829771374
WvS 126zh15714710158
WvS 126zi77492868
Download CIOT jaarverslag 2014

0 Reacties

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

*